DomovEkipaO nasCenik storitev

Trenutno le v teoriji: Bugatti Bolide

Pri Bugattiju so osnovali študijo, ki bi lahko s stezo v slovitem Zelenem peklu opravila v 5 minutah in 23 sekundah in je v tem trenutku najhitrejši derivat na osnovi Chirona. Naj spomnimo, da je po premieri Chirona v letu 2016, prav vsak Bugattijev primerek nastal kot njegova izepljanka, zato tudi osnova za Bolida ne presene?a. Pod motornim pokrovom se nahaja osemlitrski quad-turbo W16 agregat s 1.850 KM in 1.850 Nm navora. Dirkaška pošast pa namesto dveh ton, kolikor na tehnici pokaže Chironu, na koncu tehta le 1.240 kilogramov. Na asfaltu naj bi to pomenilo le 2,17 sekunde do kilometrske stotice, 4,36 do 200 km/h in le 7,37 do 300 km/h. Mejo 400 km/h naj bi presegel v vsega 12 sekundah, 500 km/h pa naj bi presegel v dobrih 20 sekundah. Noro!

Vse to v skladu z FIA normativi glede dirkalnih vozil. Trenutno le kot prototip, ki ni nared za tekmovalno karavano, ?e se bo to sploh spremenilo pa žal nismo izvedeli.

Blaž Likovi?

rssfeed Vam je bil ?lanek vše?? Spremljajte nas preko RSS kanala. ?e vam je bil ?lanek vše?, ga delite s prijatelji.

Email Drucken Favoriten Twitter Facebook Myspace Stumbleupon Digg Technorati blogger google reddit Yahoo

Pasica

Pasica

Iskalnik

Naj tretje mnenje 2013

dolinar-NTM

S sklepno prireditvijo se je kon?ala že tretja sezona nagradne igre Naj tretje mnenje. Naziv Naj tretje mnenje 2013 si je tokrat privozil Danijel Dolinar. Danijel je v seštevku treh kategorij osvojil 31 to?k. Drugo mesto je pripadlo Daši Sitar, tretje pa sta si razdelila Nina Zalaznik in Marko Metljak.