DomovEkipaO nasCenik storitevSplošni pogoji

Rekorden čas ID.R še z voznikove perspektive

6:05.336 je rekorden čas s katerem je Romain Dumas v Volkswagnu ID.R prevozil krog na dirkališču Nürburgring-Nordschleife. Videoposnetek vožnje z voznikove perspektive prikaže kako zgleda voziti po legendarni progi s povprečno hitrostjo 204,96 kilometrov na uro. Tako lahko izjemne zmogljivosti električnega dirkalnika doživimo čisto od blizu. To je najhitrejša vožnja na tej 20,8 kilometrov dolgi stezi z avtomobilom brez emisij.

V manj kot letu dni so pri Volkswagen Motorsportu uspeli zasesti prvo mesto med rekorderji na treh različnih progah. 24. junija 2018 so zmagali na slavni gorsko hitrostni preizkušnji Pikes Peak v ZDA, s časom 7:57.148. Le slabe tri tedne kasneje je Dumas z enakim ID.R-om postavil najhitrejši čas v kategoriji električnih vozil na Goodwood Festival of Speed v Angliji. Sledil je seveda še en mejnik ... Nordschleife.

Žiga Kolman

rssfeed Vam je bil članek všeč? Spremljajte nas preko RSS kanala. Če vam je bil članek všeč, ga delite s prijatelji.

Twitter Facebook Myspace Stumbleupon Digg Technorati blogger google reddit Yahoo

Pasica

Pasica

Iskalnik

Naj tretje mnenje 2013

dolinar-NTM

S sklepno prireditvijo se je končala že tretja sezona nagradne igre Naj tretje mnenje. Naziv Naj tretje mnenje 2013 si je tokrat privozil Danijel Dolinar. Danijel je v seštevku treh kategorij osvojil 31 točk. Drugo mesto je pripadlo Daši Sitar, tretje pa sta si razdelila Nina Zalaznik in Marko Metljak.